Bu yaz fit kalmak isteyenlerin tercihi: Beğendili Tavuk Külbastı

Bursa’nın lezzetlerini mutfağına taşıyarak menüsünü oluşturan Bursa Kebap Evi, yaz aylarında hafif ve düşük kalorili beğendili tavuk külbastı ile damakları şenlendirmeye geliyor. Patlıcanın en leziz hali beğendi ile hazırlanan tavuk külbastı, besin değerleri ile diyet menülerinin de kadim dostu!

Uzmanlar tarafından diyetteyken sıklıkla önerilen beyaz et; hem kaliteli protein, hem düşük yağ hem de vitamin-mineral içeriği nedeniyle en iyi kaynakların başında geliyor. Gıda sektörüne öncü olan Bursa Kebap Evi’nin özel tarifiyle hazırlanan Beğendili Tavuk Külbastı ise, diyeti bozmadan sağlıklı yiyecekler tercih etmek isteyenlerin sofrasında yerini alıyor.

Düşük kalori, yüksek lezzet!

Beğendili tavuk külbastı, taze kekik ve biberiye (rozmeri) ile marine ediliyor. Marine edilen tavuk muskat cevizi ile harmanlanıyor. Son aşamada da 1000 derecede közlenen patlıcanların üzerine domates sosu dökülerek sıcak servis ediliyor.

Bursa Kebap Evi menüsünde nefis Bursa Kebabı’nın yanı sıra pideli tavuk, tavuk şiş, tombik döner ve porsiyon döner gibi alternatifler de misafirlerin tercihine sunuluyor.