Midyeci Ahmet, 12 ton midye dağıtacak

Doğum gününü Dünya Midye Günü ilan eden Midyeci Ahmet, Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan 8 Nisan Dünya Midye Günü'nde tüm şubelerinde yaklaşık 12 ton midyeyi ücretsiz ikram edecek.

8 Nisan olan doğum gününü Dünya Midye Günü olarak ilan eden Ahmet Çiçek, tüm şubelerinde ücretsiz midye dağıtacak. Geçen yıl birincisi kutlanan Dünya Midye Günü’nde 8,5 ton midye ücretsiz ikram edilmiş güne ilgi oldukça yoğun olmuştu. Midyeci Ahmet'in Beşiktaş’taki şubesi önünde yüzlerce metrelik kuyruk oluşmuştu.

Önceden küçük tepsilerde Beyoğlu'nda midye satan ve işini büyüterek Beşiktaş'ta bir dükkanda 5 yıldır hizmet veren midyeci, ücretsiz ikram edeceği midyeler için mutlu olduğunu söyledi.Beşiktaş şubesinin yanı sıra; Tuzla, Çengelköy ve Ankara şubelerinde de aynı etkinliğin olacağı duyuruldu.
8 Nisan Dünya Midye Günü'nün tüm dünyada kutlanması için çalışmalarına devam eden Midyeci Ahmet, “Bugün benim doğum günüm ama doğum günümü 8 Nisan Dünya Midye Günü ilan ettim. Midyelerden bugün hiç ücret beklemiyorum. Önce Türkiye'de kendi şubelerimizde, daha sonra bütün dünyada bunun kutlanmasını sağlamak istiyoruz. Böyle olduğunda ülkemizi çok iyi temsil edeceğiz” şeklinde konuştu.
Midye gününde ücretsiz midyelerden yemek isteyen vatandaşlar ilan edilen 8 Nisan Dünya Midye Günü’nü kutlamak için tüm Midyeci Ahmet şubelerine davet edildi.